2023.05.15
Vállalati Wellbeing: A munkaerőmágnes!

Azt mindannyian érezzük, hogy egyrészt felgyorsultak, másrészt egyre kiszámíthatatlanabbak lettek a külső környezeti körülmények, megváltozott a munkaerőpiac, és megváltoztak a munkavállalói igények is.

Mindemelett a vállalatoknak fel kell készülniük arra, hogy másfajta jelentési kötelezettségük is lesz a saját működésükről a bevezetésre kerülő ESG kapcsán. Az ESG az angol környezeti (Environmental), társadalmi (Social) és irányítási (Governance) szavak rövidítése. Elsődleges célja, hogy a vállalatoknak ne csak egy pénzügyi, tőkepiaci megítélése legyen, hanem ennél átfogóbb szemléletben,
a szociális és a cég közvetlen környezetére és a közösségre gyakorolt hatását is jelenteni kell. Ebben a témában intézkedéseket
kell bevezetni, és hosszú távú stratégiai szemléletté kell tenni a szervezeten belül.
Ez a jelentés a tőzsdén jegyzett cégeknek várhatóan már 2024-től kötelezően bevezetésre kerül, azonban a felkészülést célszerű
még az idei évben elkezdeni.
Az előadáson több kutatás is szóba került, melyben különböző oldalról vizsgálták a munkavállalói jóllét hatását a teljesítményre, a hatékonyságra és az elkötelezettségre vonatkozóan. Az a munkavállaló, aki jól érzi magát a munkahelyén, jó munkahelyi kapcsolatai vannak, figyelembe veszik az igényeit és úgy érzi megbecsülik, figyelnek a fizikális és mentális egészségére, lehetőséget biztosítanak neki a fejlődésre és a tanulásra, az egyértelműen jobban teljesít és nem hagyja el a céget. De hogyan lehet ezt a jóllét-kultúrát átfogóan és fentarthatóan megvalósítani? Erre kaptunk megoldásokat az előadásból. Sok cég tesz intézkedéseket a témában, és többfajta szolgáltatás is elérhető a piacon, azonban ezek a szolgáltatások, programok jellemzően nincsenek összehangolva, sem visszamérve a vállalaton belül, általában nincs mögötte egységes vállalati stratégia, és nem kezelik még rendszerszemléletben ezt a témát. Az eredményes megvalósításhoz Szervezeti / Vállalati – Vezetői – Munkavállalói szinteken kell vizsgálni és menedzselni a wellbeinget.


1) Szervezeti/Vállalati szinten:
Az első lépés annak átvilágítása, hogyan működnek a wellbeing szociális – környezeti és pszichológiai területei a cégen
belül.
– Van-e ezekre a területekre stratégia?
– Milyen az elkötelezettsége a vezetőknek?
– Mi az, amit mérnek?
– Hogyan valósítják meg a programokat?
Második lépés: tervszerűen fel kell mérni
a pszichoszociális kockázatokat.
Harmadik lépésként el kell készíteni
a vállalat egészségfejlesztési tervét.


2) Vezetői szinten:
Az első lépés, hogy létre kell hozni egy
irányító bizottságot, bevonva ebbe a HR,
EHS, CSR, marketing, jogi és employer
branding területért felelős kollégákat.
Második lépés: közösen kell információt
gyűjteni és akcióterveket kialakítani, bevonva a munkavállalók képviselőit is.
Harmadik lépésként fejleszteni kell a vezetőket a munkavállalói jóllét és a mentális egészség területein.


3) Munkavállalói szinten:
Az első lépés, hogy belső szakértőket kell
képezni, akik a szervezeten belül, a saját
munkakörük mellett segítik a tervezési és
a magvalósítási folyamatokat.
Második lépésként be kell vonni a munkavállalókat a tervezési és megvalósítási
folyamatokba.

Harmadik lépésként képezni kell őket,
a munkavállalói jóllét és a mentális egészség területein. Erre egy konkrét Wellbeing
platformot, a svéd Remente applikációt
ajánlotta az előadó, mint egy lehetséges
eszközt.


Mára eldőlt, hogy az egyre növekvő employer branding-elvárásokat csakis egy vállalatra szabott wellbeing stratégia felállításával és folyamatosan visszamért megvalósításával érhetik el a szervezetek. A Wellbeing Szövetség szakértői támogatást és képzést tudnak ehhez biztosítani, és e szakmai közösségen keresztül a jó gyakorlatok megosztásával is támogatják, segítik a fenntartható vállalati wellbeing stratégiák megvalósítását.

 

Forrás: https://www.wellbeingszovetseg.hu/



Magyarországon
előregisztrált
épületek

8



Iroda
showroom
projekt



1




Well
minősítéshez
ajánlott
szállítók

6



http://www.europadesign.hu/

Hazai szakemberek
a WELL-ről

Fazakas György
építész, ügyvezető igazgató
Fazakas Építésziroda Kft.

Nagyon hasznos kezdeményezésnek tartjuk a 2019. február 15-én elindított interaktív előadás sorozatot. Az egészséges irodai környezet érdekében tett intézkedések egyre sürgetőbbek. Az elmúlt évtizedekben folyamatosan nőtt az az irodai munkahelyek száma, egyre nő a dolgozók aránya az adminisztratív szolgáltatási területeken.

Kovács Emesének szeretnénk megfontolásra javasolni, hogy a ”Well” minősítésben, az irodai dolgozókra jutó irodaterület mérőszáma is szerepeljen, a túlzsúfolt irodai környezet egészségtelen hatásának csökkentése érdekében.

Cikkeink


Az ESG az Environmental (környezeti), Social (társadalmi) és Governance (irányítási) angol szavak rövidítése. Az ESG keretrendszeren belül ezeket pilléreknek nevezzük és ez az a 3 tématerület, amiben a vállalatoktól elvárt a jelentéstétel.

Kapcsolat

EUROPA DESIGN, WELL PONT


EUROPA DESIGN, WELL POINT
H-1025, Budapest, Törökvész út 71-75.
T: 274-0001

Nyitva tartás
H-P: 09.00-17.00
Email
minosites@welliroda.hu
Kövessen minket!


Hazai szakemberek a WELL-ről

Fazakas György
építész, ügyvezető igazgató
Fazakas Építésziroda Kft.

Nagyon hasznos kezdeményezésnek tartjuk a 2019. február 15-én elindított interaktív előadás sorozatot. Az egészséges irodai környezet érdekében tett intézkedések egyre sürgetőbbek. Az elmúlt évtizedekben folyamatosan nőtt az az irodai munkahelyek száma, egyre nő a dolgozók aránya az adminisztratív szolgáltatási területeken.

Kovács Emesének szeretnénk megfontolásra javasolni, hogy a ”Well” minősítésben, az irodai dolgozókra jutó irodaterület mérőszáma is szerepeljen, a túlzsúfolt irodai környezet egészségtelen hatásának csökkentése érdekében.

Kocsány János
CEO
Graphisoft Park SE

A Well Irodáról szóló szakmai előadás nagyon jól összegezte a munkavállalók jó közérzetét középpontba állító új minősítési rendszer lényegét, így ingatlanfejlesztőként felkészülten várom a leendő bérlők erre vonatkozó igényeit. Számomra a Well nyolc fő kategóriája közül kiemelt fontossággal bír a fitness, a mozgáskultúra bevezetése a munkahelyeken. Ráadásul én ezt közösségépítő eszközként is használnám, hogy az ott dolgozók együtt éljék át a testmozgás örömét. Az irodai épített környezetben olyan feltételeket kell megteremteni, amelyek ösztönzik a fizikai aktivitást és az aktív életmódot.

Pálla Gábor Ödön
ügyvezető igazgató
Római irodaház Kft.

Az ingatlanfejlesztőknek a Well minősítés szempontrendszere olyan támpontokat ad, amelyekre érdemes odafigyelni már a beruházások elindításánál. A bérirodaházak fejlesztői számba vehetik az épületek alaprajzi, tartószerkezeti és épületgépészeti kialakítását, hogy az később alkalmas lehessen egy Well iroda megvalósítására. Amellett, hogy a minősítés egy kitűnő marketingeszköz, legalább olyan fontos a munkavállalók egészségének és kényelmének középpontba állítása is. A WELL továbbá hozzásegítheti a HR és kommunikációs szakterületek bekapcsolását is az irodatervezés folyamatába, ami nagyban segítheti egy projekt sikerét.



Irodakereso.info Well Iroda http://www.europadesign.hu/


Adatkezelési tájékoztató